2016 Bebek Oto Koltuğu Modelleri

Bebek-Oto-Koltuğu-SeçimiBebekleriniz için güvenli seyahat istiyorsanız mutlaka oto koltuğu kullanmalısınız.Ülkemizdeki ailelerin ortak sorunu yolculuk sırasında bebeklerini kucaklarına almaları..Bu durum oldukça tehlikeli ve hiç güvenli değil…Bu yüzden bebeğin öncelikle bir oto koltuğuna oturtulması şart..

Besafe çocuk oto koltuğuPeki oto koltuğu satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle oto koltuğu satın alırken bebeğin kilosu göz önünde bulundurulmalı..0-12 kg,0-36 kg,9-18 kg,9-36 kg,15-25 kg,15-36 kg şeklinde çeşitleri bulunan oto koltukları bir zorunluluk…

Maxi Cossi oto koltuğuOto koltuğunda en önemli şey güvenlik…En yüksek güvenlik için çocuğun oto koltuğundaki emniyet kemerinin 5 noktalı olması gerekiyor.İsofixli ve isofixsiz modeller bulunuyor.Burada bahsettiğimiz isofix,uluslararası standart bir oto koltuğu montaj sistemidir.Emniyet kemeri kullanmadan bir çocuk oto koltuğunu arabaya takmanın en güvenli,en kolay ve en hızlı yoludur.Arabanızda Isofix olup olmadığını arabanızın kullanım kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz.Koltuğun minderinde bir ISOFİX logosu yada etiketi de görebilirsiniz.

britax-romer-trifix-oto-koltugu-cosmos-blackOto koltuğu alırken dikkat edilecek husulardan birisi de Avrupa Güvenlik Standartına uygun olduğunu gösteren ECE sertifikası olmalı..Ayrıca daha kapsamlı bir güvenlik istiyorsanız ADAC testlerinden geçmiş olan oto koltukları tercih edilmeli..

be-safe-gr1-izi-comfort-x3-isofixli-oto-koltuguBu testlerden geçmiş piyasada bilinen en ünlü oto koltuğu markaları arasında CYBEX,RÖMER,MAXI COSI,BE SAFE‘i sayabiliriz.

 

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın