Kategori arşivi: GENEL

2016 Bebek Oto Koltuğu Modelleri

Bebek-Oto-Koltuğu-SeçimiBebekleriniz için güvenli seyahat istiyorsanız mutlaka oto koltuğu kullanmalısınız.Ülkemizdeki ailelerin ortak sorunu yolculuk sırasında bebeklerini kucaklarına almaları..Bu durum oldukça tehlikeli ve hiç güvenli değil…Bu yüzden bebeğin öncelikle bir oto koltuğuna oturtulması şart..

Besafe çocuk oto koltuğuPeki oto koltuğu satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle oto koltuğu satın alırken bebeğin kilosu göz önünde bulundurulmalı..0-12 kg,0-36 kg,9-18 kg,9-36 kg,15-25 kg,15-36 kg şeklinde çeşitleri bulunan oto koltukları bir zorunluluk…

Maxi Cossi oto koltuğuOto koltuğunda en önemli şey güvenlik…En yüksek güvenlik için çocuğun oto koltuğundaki emniyet kemerinin 5 noktalı olması gerekiyor.İsofixli ve isofixsiz modeller bulunuyor.Burada bahsettiğimiz isofix,uluslararası standart bir oto koltuğu montaj sistemidir.Emniyet kemeri kullanmadan bir çocuk oto koltuğunu arabaya takmanın en güvenli,en kolay ve en hızlı yoludur.Arabanızda Isofix olup olmadığını arabanızın kullanım kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz.Koltuğun minderinde bir ISOFİX logosu yada etiketi de görebilirsiniz.

britax-romer-trifix-oto-koltugu-cosmos-blackOto koltuğu alırken dikkat edilecek husulardan birisi de Avrupa Güvenlik Standartına uygun olduğunu gösteren ECE sertifikası olmalı..Ayrıca daha kapsamlı bir güvenlik istiyorsanız ADAC testlerinden geçmiş olan oto koltukları tercih edilmeli..

be-safe-gr1-izi-comfort-x3-isofixli-oto-koltuguBu testlerden geçmiş piyasada bilinen en ünlü oto koltuğu markaları arasında CYBEX,RÖMER,MAXI COSI,BE SAFE‘i sayabiliriz.

 

Doğtaş’tan Batman Çocuk Odası

Doğtaş Batman Çocuk OdasıEn sevilen süper kahramanlardan Batman’i çocuk odalarına taşıyan Doğtaş,lisanslı ürünü Batman Çocuk Odasını görücüye çıkardı.

Doğtaş Batman Çocuk KaryolasıTüm lisans hakları Doğtaş‘a ait olan ve her detayında Batman’ın etkisinin hissedildiği Batman Çocuk Odası ile çocuklar Gotham City’nin büyülü dünyasına adım atıyorlar.Batman’in sihirli dünyasını çocuk odasına Batman’in meşhur arabası ”Batmobile‘i etkileyici detaylarıyla şık bir karyolaya dönüştüren Doğtaş,macerayı çocuk odalarına taşıyor.

Orijinaline tıpatıp benzeyen Batmobile karyolası,Batman figürlü kitaplığı,raf sistemleri ve çekmece detaylarına sahip dolabı,ürüne özel olarak tasarlanan duvar rafı,kapak ve çekmecelerindeki Batman logolu kulpları,sandalyesi ve halısı ile Batman Çocuk Odası,her detayında Batman’dan izler taşıyor.

Doğtaş Batmobile çocuk karyolasıBatman Çocuk Odası 4.750 TL fiyatıyla Doğtaş mağazalarında sizleri bekliyor.

Civil 2016 Bebek Arabası Modelleri

en yeni bebek arabalarıBebek arabası,oto koltuğu,ana kucağı gibi gereçler ilk bebek zamanında alınır ve daha sonra da ikinci,üçüncü bebekte kullanılır.Durum böyle olunca alacağımız bu gereçlerin sağlam,kaliteli olmasına özen gösteririz.Bir de fiyatlar uygun olunca değmeyin keyfimize..

Chicco bebek arabalarıGünümüz internet çağı olunca insanlar alışveriş yapmadan önce mutlaka alacağı şey hakkında kapsamlı,enine boyuna ciddi bir araştırma yapıyor.Özelliklede çocuklarımız sözkonusuysa…Kaliteli,konforlu,kullanışlı ve bütçeye uygun bebek arabaları seçimi yapmak,günlerinizi alabilir.Bu konuda pek aceleci olmamak gerekiyor.

2016 modası bebek arabalarıİlk zamanlar pek kullanılamayan bebek arabaları, bebek büyüdükçe annelerin vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.Bu yüzden bebek arabası alırken herşeyi detaylı incelemek gerekiyor.Bebek arabası alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu konuda sizlere birkaç ipucu vereceğim.Böylelikle bebek arabası seçerken bu noktaları atlamazsınız.

Bir çok markanın farklı modellerde ve özelliklerde bebek arabaları bulunuyor.Bu kadar çok seçenek arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizin için hazırladığımız bazı özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

babyhope-610-ikiz-kirmizi-baston bebek arabasıBebek arabası seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey,TS EN 1888 belgesine sahip olup olmadığı…Bu belge arabanın Avrupa güvenlik normlarına uygun olduğunun kanıtıdır.

İkincisi fren sisteminin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek…Freni devreye soktuğunuzda tekerleklerin kilitlendiğinden emin olun.Tam güvenlik için sadece arka tekerleklerde değil sürüş kolunda da fren bulunan modelleri tercih edin.

Pierre Cardin PC-409 Aloin kırmızı Travel Sistem Bebek ArabasıÜçüncüsü 5 farklı noktadan kilitlenen emniyet kemerine sahip arabalar daha güvenlidir.Kemer,bebeğinizin omuzlarını ve bacaklarını sarmalı,çocuğunuzun açamayacağı kadar güvenli,siz açarken zorlanmayacağınız kadar da pratik olmalıdır.

Tek elle ve kolayca katlanabilir bebek arabalarını,bagajınıza  yerleştirebilirsiniz.Katlanma mekanizması karmaşık olmamalı,zira aynı anda hem bebeğinizi hem de bebek çantasını da taşıyor olabilirsiniz.

Kanz KZ-1005 Rainer çift yönlü mavi bebek arabasıBebek arabasının manevra kabiliyeti yüksek ve kolay kontrol edilebilir olması önemli…Kalabalık veya dar alanlarda tek elle kolayca manevra yapabileceğiniz bebek arabasını tercih etmeniz daha doğru olur.

Bebek arabasının kumaşının, terletmeyen,kolay silinebilir ve çıkarılıp yıkanabilen özellikte olması hijyen açısından son derece önemlidir.

Casual Cadillac Air Travel sistem mavi bebek arabasıBebek arabalarının ayarlanabilir koltuğu olması önemli..Özellikle yenidoğan bebekler başlarını tutamadıklarından yatay pozisyonda tutulmaları gerekir.6 aydan sonra ise oturur pozisyonda arabalarının içinde seyahat edebilirler.Hem yatay hem de dikey koltuklu modeller bu yüzden daha kullanışlıdırlar.

Son olarak bebeği hem güneşten hem de yağmurdan koruyacak tenteli bebek arabalarına öncelik verebilirsiniz.Fazla eşyalarınızı koymak için ise koltuğun altında yada arkasında yeterli bir alan olması da çok önemli..

Pierre Cardin 305 Lorainne Jogger Pembe 3 tekerlekli bebek arabasıBu kadar detaylı bilgilendirmelerden sonra gelelim Civil’in 2016 bebek arabası modellerine…Sizler için derlediğimiz baston puset,çift ve tek yönlü puset,travel sistem puset,3 tekerlekli puset,ikiz bebek puset modelleriyle karşınızdayız.

Çok fazla model olduğu için bütün modelleri buraya koyamıyoruz.Daha fazla model görmek ve modeller hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Civil‘in online sitesine göz atabilirler.